Powrót na górę
Najnowsze aktualności Żegluga Gdańska
Aktualności

Aktualności

Tutaj opowiadamy co w morzu (i okolicach) szumi. Nowości, ciekawostki, aktualne informacje - wszystko w zasięgu jednego kliknięcia.

Sezon 2024

  • Data: 30 kwi 2024

KOMUNIKAT

Żegluga Gdańska Sp. Z o.o. informuje wszystkich zainteresowanych, że rozpoczęła sezon nawigacyjny 2024 w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Helu zgodnie z rozkładem przedsezonowym ogłoszonym na naszej stronie internetowej https://www.zegluga.pl.

W Gdańsku rozpoczynamy rejsami do Westerplatte i po Porcie Gdańskim oraz jednym rejsem dziennie z Gdańska poprzez Sopot do Helu. Z Sopotu poranną linią do Helu a w Gdyni tradycyjne rejsy ze zwiedzaniem Portu Gdynia oraz codzienne połączenia liniowe Gdynia-Hel-Gdynia.

Rejsy odbywają się codziennie a bilety są do nabycia w naszych placówkach:

  • w Gdańsku w tymczasowych kasach przy ul. Wartkiej,
  • Sopocie,
  • Gdyni
  • Helu.

Ze względu na remont nabrzeża przy Zielonej Bramie statki odpływają w Gdańsku z nabrzeża Motławy przy ul. Wartkiej w pobliżu Hotelu Hilton. W pozostałych portach nabrzeża bez zmian.

Specjalną, wakacyjną nowością będzie reaktywacja zawieszonych w przeszłości rejsów z Morskiego Portu Elbląg do Krynicy Morskiej. Statek ms Anita codziennie wypływać będzie od 22 czerwca 2024 o godzinie 7:45 z Bulwaru Zygmunta Augusta w Elblągu do Krynicy Morskiej. Powrót o godzinie 17:30 z Krynicy Morskiej a zacumowanie w Elblągu o 20:00. Kontynuowane będą również rozpoczęte w ubiegłym roku wakacyjne rejsy na Przekop Mierzei Wiślanej na trasie: Gdynia - Nowy Świat – Gdynia a cena biletu będzie obniżona do 200zł w obie strony i obejmowała będzie również przewóz roweru.

Zapraszamy na pokłady naszych statków: www.zegluga.pl